Report ze zápasu
18. 12. 2023

REVIEW | ÚSPĚŠNÝ KONEC ROKU

Hradečtí florbalisté zakončili rok 2023 důležitou výhrou 3:6 nad Hattrickem Brno a vzali si zpátky osmé místo prvoligové tabulky. V prosinci tak přemožitele během čtyř zápasů nenašli a potvrdili tak svou gradující formu. Po svátcích Východočechy čeká 7 závěrečných zápasů základní části, po Novém roce venku vyzvou Kanonýry Kladno.

Hradečtí dostali již po 47 vteřinách možnost skórovat ze čtyřminutové početní výhody, brněnské parkety ale dělaly hradeckým hráčům velké problémy při hře na míčku. Hattrick postupně převzal v zápase iniciativu a v 11. minutě šel po přízemní střele Michala Malce také do vedení – 1:0.

Následně bylo k vidění velké množství protiútoků a z jednoho takového přidali domácí i druhou branku. Čtyři hradečtí hráči propadli po nepovedené standardce a Michal Malec si při samostatném úniku poradil s vyjetým Šimečkem – 2:0.

Východočeši po první přestávce zlepšili svůj výkon a v prostřední části byli jasně lepším celkem. Dlouho však domácí celek držel nad vodou skvěle chytající Miroslav Steiger, který i za pomoci brankové konstrukce několikrát vynuloval hradecké střelce.

Střelecké prokletí Východočechů prolomil v čase 30:54 až vrchní kanonýr Hradce Lukáš Gregor, který si chytře udělal prostor na střelu a po sedmnácté v sezoně rozvlnil síť za soupeřovým brankářem – 1:2.

Hradci byla hned poté nabídnuta již třetí přesilovka v utkání, kýžené vyrovnání přišlo až po uplynutí početní výhody. Vítek Heger pohybem strhl oba obránce Hattricku, Jan Kourek si parádně odskočil do otevřeného prostoru a po přihrávce Milana Koubka zamířil nekompromisně k pravé tyči – 2:2.

Hra v třetí třetině výrazně nabyla na osobních soubojích, Východočechům se ale při fyzické konfrontaci dařilo o něco lépe. Oba týmy hrály opatrně a dbaly na postupnou rozehrávku, o udržení nerozhodného skóre se dlouho starali především oba brankáři. Za zmínku stojí hlavně zákrok Davida Šimečka z 51. minuty, který akrobaticky vytáhl míček letící do odkryté branky.

Nakonec to bylo až přečíslení Hradce z 54. minuty, které dostalo hostující celek poprvé v utkání do vedení. Po zisku balónku si Mlian Koubek narazil s Matyášem Velcem a povedenou přízemní trefou překonal brněnského brankáře – 2:3.

Hattrick musel rychle najít recept na hradeckou obranu a v čase 55:47 s vzal oddechový čas. Následně domácí odvolali gólmana a vyzkoušeli si riskantní hru v šesti. Hradecká obrana ale proti přesile odolala a v 58. minutě hosté odskočili. Jan Kourek nesobecky shodil míček na Milana Koubka a ten před prázdnou brankou nezaváhal – 2:4.

Hradečtí doufali v klidný konec zápasu, Hattrick ale 15 sekund před koncem ještě dokázal vsítit kontaktní branku. Lukáš Gregor špatně odhadl situaci a odběhl po dlouhém střídání na lavičku, čímž nechal na středu neobsazeného Šimona Hronka, který zavěsil míček do levého horního rohu – 3:4.

Kapitán Vítek Heger ale hned při následném vhazování procedil míček skrz domácí hráče a bekhendem vystřelil Hradci potřebnou jistou. Hradeckému kapitánovi se zadařilo také na dalším buly a po náhozu Vítka Ryby přidal druhou branku během pěti hracích sekund, čímž dovršil skóre na konečných 3:6.

Hradečtí se tak v tabulce odpoutali od dotahujícího Hattricku a vzali si od Českých Budějovic zpátky osmou příčku. Na šesté místo, které by zaručovalo přímý postup do čtvrtfinále, chybí Hradci pouhé 3 body.