Report ze zápasu
23. 10. 2023

REVIEW | SKALP ORKY DOKONÁN V NÁJEZDECH

Hradečtí florbalisté si z Mladé Boleslavi přivážejí druhou venkovní výhru v sezoně, přestřelku s Orkou Čelákovice dovedli do vítězného konce po nájezdech. Hradečtí dvakrát v zápase vedli o dvě branky, v třetí části ale Orka po velkém obratu uzmula vedení 6:5 na svou stranu. To ale vydrželo pouhých 13 vteřin, než srovnal kapitán Vítek Heger a poslal zápas do prodloužení. Po bezbrankových pěti minutách se šlo do nájezdů, v kterých zazářil Adam Hušek. Ten uspěl hned dvakrát a ve spolupráci s Ondřejem Bártou přisoudil bonusový bod hradeckému celku.

Hradečtí otevřeli skóre utkání již po čtyřech odehraných minutách, když po skvělém podržení balónku Štěpánem Hegerem skóroval díky rychlému odskoku Lukáš Gregor. Hosté rychle odpověděli z hole Matyáše Bláhy, ke konci první periody si ale vzali hosté vedení zpátky. Nejprve po parádním sólu Adama Huška dopravil míček do brány Štěpán Heger, po bleskové kombinaci poté zvýšil na 3:1 Milan Sucharda střelou do odkryté branky.

Ve druhé části se na vstřelenou branku čekalo přes deset minut, následný gólový kousek domácích ale opravdu stál za to. Ondřej Tichý si nabral míček od půlky a dalekonosnou ranou vymetl pavučinky v levé šibenici hradecké branky. Orka podruhé v zápase vyrovnala v čase 36:21, když rychlý protiútok zakončil Daniel Richtr, konec třetiny ale opět patřil Východočechům.

Rychlé ruce a dobré herní myšlení ukázal 50 vteřin před druhou pauzou Adam Hušek, když se vytočil mezi dvěma hráči u mantinelu a zametl míček nekompromisně k tyči. Na pozdní gól navázal další brankou Martin Cupal, který zužitkoval shození na střed od Mikuláše Ryby a vrátil Hradci zpátky dvoubrankové vedení – 3:5.

Toto vedení vydrželo Hradci do 47. minuty, když se dalším laserovým projektilem prosadil ze standardky Ondřej Tichý. Klíčový moment utkání se odehrál v čase 56:01, když byl za hrubost vyloučen Milan Koubek a domácí využili početní výhody naplno. Marek Cígler dostal po kombinaci nabito na střelu z první a svůj pokus umístil perfektně na vzdálenější tyč – 5:5.

U toho ale hráči Orky nekončili a po 38 sekundách udeřili znovu, když Matyáš Bláha svým druhým gólem v utkání dokonal čelákovický obrat. Euforie domácích hráčů vydržela celých 13 hracích vteřin, než jim studenou sprchu doručil Vítek Heger po výborné práci první formace a vyrovnal dvě a půl minuty před koncem na 6:6.

Hradečtí poté mohli šílenou přestřelku překlopit opět na svou stranu, když jim byla nabídnuta příležitost zahrát si přesilovou hru. Rozhodující gól ale nevstřelili a další branka nepadla ani v prodloužení tří proti třem, takže o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Forhendový blafák v první sérii nejprve vyšel Adamu Huškovi, načež Ondřej Bárta zneškodnil bekhendový pokus Ondřeje Špalka. Orka proměnila své dva následující nájezdy, úspěšný byl ale také Lukáš Gregor a tak přišla řada znovu na Adama Huška. Ten překvapil brankáře šikovným bekhendem jednoruč a jelikož finální střelu zápasu zlikvidoval pozorný Bárta, odvezl si Hradec z Čelákovic dva cenné body do tabulky.

ZÁZNAM ZÁPASU & TEXTOVÝ ONLINE

Na následující klání se můžete těšit ve středu 25. 10., kdy se v rámci 5. kola poháru utkáme s Ústím nad Labem, a to doma v Třebši! A půjde opravdu o hodně, vítěz tohoto kola se v osmifinále utká s Tatranem Střešovice!