Report ze zápasu
2. 12. 2023

REVIEW | KURIÓZNÍ NÁJEZD PŘISOUDIL HRADCI BOD NAVÍC

Hradečtí se po dvou domácích prohrách vydali při zasněženém pátečním večeru až do dalekých Otrokovic, kde vyzvali čtvrtý celek tabulky. Otrokovice z prvního vzájemného střetnutí sice vyšly vítězně, do domácího duelu ale vstupovaly po sérii tří po sobě jdoucích porážek. Otrokovice dlouho držely v utkání vedení, Hradečtí ovšem dokázali dotáhnout ztrátu ve třetí třetině a bod navíc urvali při samostatných nájezdech po výhře 5:4.

Hradečtí ale do zápasu nevkročili ideálně a už po prvních vteřinách inkasovali. Milanu Koubkovi sjel při rozehrávce míček z čepele a Vladislav Šeďa nekompromisně trestal. Východočeši tak museli od začátku dotahovat, vyrovnávací branku přinesla až druhá proměněná přesilovka Hradce v sezoně, když po standardce propálil blok Tomáš Dlesk – 1:1.

Domácí ale ještě před koncem třetiny udeřili podruhé a prsty v tom měl otrokovický “starý známý”. Kapitán Otrokovic Ladislav Gál sestřelil Hradec v prvním vzájemném střetnutí hattrickem a perfektní střelou pod břevno se prosadil i tentokrát – 2:1.

Otrokovice pokračovaly v aktivitě i v druhé části a v čase 25:37 navýšily své vedení na dvě branky. Třetí formace hostů využila odraženého balónku ze souboje a připravený Jiří Kokeš zametl míček do odkryté sítě – 3:1.

Hradečtí postupně stupňovali tlak a snížení bylo pouze otázkou času. Nakonec se o něj zasloužila první hradecká lajna, když po efektivní práci Milana Suchardy využil dobrého postavení kapitán Vít Heger. Domácí ale ještě před druhou pauzou odpověděli a vzali si dvoubrankové vedení zpátky. Lukáš Kubíček při rychlém brejku utekl do přečíslení a střelou mezi nohy překonal Ondřeje Bártu – 4:2.

Hradečtí však vstoupili do druhé třetiny plní energie a brzy stáhli rozdíl v utkání na jedinou branku. Jakub Wolf hbitě vystihnul nahrávku domácích a po pěkné individuální akci nedal gólmanovi šanci střelou k levé tyči. Velkou technickou parádu si pro diváky připravil 26 sekund nato také Matyáš Velc, který neuvěřitelnou střelou bekhendem mezi nohama překvapil všechny přítomné a vyrovnal stav utkání – 4:4.

Hradečtí ve třetí třetině přestříleli Otrokovice o tři střely, další branka už ale ani na jedné straně nepadla. A jelikož se střelec rozhodující branky nenašel ani v prodloužení, bylo jasné, že o osudu utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

Prvním exekutorem byl hradecký Lukáš Gregor a povedl se mu vskutku bizarní kousek. Brankář Adam Kohút jeho zakončení sice vykryl, míček ale chytil zpětnou rotaci a pomalu se doplazil za záda oslavujícího brankáře. Ondřej Bárta poté vychytal střelu Lukáše Kubíčka, načež Matyáš Velc se prosadil po bekhendovém kličce.

Rozhodujícím momentem utkání tak byl souboj Lukáše Vykopala a brankáře Ondřeje Bárty. Hradecký brankář vykryl úhel střely i za pomocí tyčky a přisoudil tak Východočechům cenný bod navíc za výhru 5:4 po nájezdech.

Další utkání čeká Hradec již tuto neděli, když v posledním domácím klání roku vyzvou v Třebši od 17:00 pražský Start98. Nenechte si propásnout poslední šanci roku na návštěvu florbalového utkání v Hradci a přijďte v neděli podpořit domácí tým!