A tým
15. 11. 2023

PREVIEW | NÁROČNÝ VÍKEND PRO „A“ TÝM MUŽŮ

Hradecký „A“ tým mužů čeká náročný domácí víkend, jelikož se během tří dnů vydá na hřiště hned dvakrát. Ve sváteční den 17. 11. přivítáme Štíry České Budějovice, jediný prvoligový tým, kterému se Hradečtí doposud nepostavili. Hned v neděli 19. 11. vyzveme soupeře z Chomutova.

Muži mají za sebou úspěšnou neděli, kdy z výjezdního utkání proti Plzni dovezli plný počet bodů, díky kterým se vyhoupli na 10. místo v první lize. Po celý zápas si dokázali udržet gólový náskok a dovedli zápas do vítězného konce za stavu 5:3. Hattrickem se blýskl Lukáš Gregor (11+3), který vyslal na branku soupeře své pověstné dělovky, s kterými si domácí obrana nedokázala poradit. Po úspěšném utkání v Plzni mu se 14 body patří pozice lídra kanadského bodování, hned v závěsu jsou Adam Hušek (5+8) a Milan Koubek (5+7). Přestože Hradečtí slavili vítězství, v zápase se doslova protrápili množstvím početních nevýhod, které je mohli stát zápas. Stále se také tým mužů trápí s neproměňováním přesilových her, doufejme tedy, že o víkendu dokáží přesilovkovou smůlu prolomit. Nyní hradecké florbalisty čekají dva domácí zápasy proti týmům ze středu tabulky.

V pátek ve 14:00 vypukne domácí zápas proti FBC Štíři České Budějovice. Tým z jihu Čech má nyní na kontě 17 bodů a patří mu 8. místo v tabulce první ligy. V posledním zápase si Štíři dokázali poradit s poslední Orkou Čelákovice, ovšem v předposledním utkání si museli z Kladna odvážet prohru 3:11. Přesilová hra Štírů patří stejně jako ta hradecká mezi nejhorší v lize, naopak silnou stránkou je určitě obrana při početní nevýhodě, jelikož Jihočeši dokázali ubránit 22 z 29 odehraných oslabení. Výraznými hráči Budějovic jsou Daniel Drobiš (7+11) a Dominik Vlček (12+5), který si za 8 zápasů připsal 17 kanadských bodů.

Hned v neděli v 17:00 se domácí postaví proti DDQ Florbal Chomutov. Tým z Chomutova nebude pro hradecké hráče neznámou, jako tomu do teď bylo u většiny prvoligových týmů. Hradec zajížděl do Chomutova již ke 2. kolu, ve kterém po vítězství 9:4 slavili domácí. Nyní je ovšem první liga v úplně jiné fázi, týmy sbírají zkušenosti a vylepšují formu. Chomutov před pátečním zápasem proti Kanonýrům Kladno hájí 7. příčku s celkem 18 body za 5 vítězství, 1 výhru na nájezdy, 1 prohru v prodloužení a 5 porážek. Naposledy si Chomutov připsal porážku 5:6, kdy nedokázal v přestřelce porazit Hattrick Brno. V předposledním zápase si ovšem na půdě Znojma dokázal vybojovat tři body za vítezství 4:3. Lídrem Chomutovských je jednoznačně Michal Skuhrovec (10+11), který s 21 kanadskými body uzavírá první sedmičku celkového pořadí první ligy.

Co od zápasů očekává domácí Vojta Nosek?
“Čeká nás dvojzápas, kdy na domácí palubovce přivítáme České Budějovice a Chomutov. Budeme zde chtít potvrdit naší stoupající herní i výsledkovou tendenci a zapsat si do tabulky 6 bodů. Tímto chci pozvat všechny naše fans, aby nám vytvořili další domácí bouřlivé prostředí a pomohli k zisku bodů. V pátek a v neděli se vidíme v Třebši!“

Přijďte podpořit domácí do Třebše. V pátek ve 14:00, v neděli od 17:00! Jdeme si pro další body a budeme Vás potřebovat!

Další­ články