Mládež
9. 4. 2024

KAPITÁN STARŠÍCH ŽÁKŮ JAKUB VEJS PŘED KVALIFIKACÍ NA MČR

Odchovanec a obránce FbC Hradec Králové Jakub Vejs sbírá florbalové zkušenosti již 7 let. Kapitán starších žáků nastupuje od loňské sezóny i za tým dorostenců, s kterým letos vybojoval postup do 2. kola play-off 1. ligy. Zároveň je Jakub již druhým rokem součástí KTM, kde sbírá cenné zkušenosti a díky tomu také nechybí v širší nominaci na ODM.

Patříš k lídrům týmu, druhým rokem nastupuješ i v kategorii dorostenců, jak bys zhodnotil svoje individuální výkony v sezóně?
“Sezónu 2023/2024 bych zhodnotil z individuálního hlediska asi tak, že se snažím hrát co nejlépe, což se mi celkem dařilo, hlavně jsem byl produktivní. Měl jsem dost velkou herní vytíženost, a to jak v dorostu, tak i ve starší žácích.”

Naopak z týmového hlediska, jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezóny?
“Myslím si, že každý z nás udělal kus práce. V dorostu jsme vypadli v druhém kole s Tatranem Střešovice, ale nemyslím si, že bychom hráli pod jejich úroveň. Věděli jsme, že budou o krok lepší, ale hráli jsme dobře. Za starší žáky jsem neodehrál všechny zápasy, ale když jsem s nimi hrál, tak to byly hodně kvalitní zápasy. Skončili jsme na druhém místě a teď nás čeká předkolo. Doufám, že se na MČR dostaneme.”

Jak probíhají přípravy na zmiňovanou kvalifikaci na MČR?
“Přípravy jdou přesně podle plánu. Zaměřujeme se převážně na efektivitu, pressing a rozhodování v daných situacích. Chtěl bych všechny pozvat na naše poslední domácí zápasy sezóny, a to v sobotu 13. 4. v Třebši! Rozhodně předvedeme kvalitní hru a diváci uvidí dobré zápasy, takže se mají na co těšit!

Dorazte v sobotu 13. 4. podpořit naše starší žáky do Třebše!
9:00 - FbC POL-SKONE Hradec Králové x Florbal Primátor Náchod
10:15 - FbC Skuteč x FbK Orlicko-Třebovsko
12:00 - o 3. místo
13:15 - finále o postup na MČR

Další­ články