Report ze zápasu
16. 10. 2023

​REVIEW | SÉRIE DOMÁCÍCH UTKÁNÍ KONČÍ PROHROU

Hradečtí ve svém třetím domácím utkání v řadě nestačili na Kanonýry Kladno, když podlehli výsledkem 2:7. Hosté se rychle ujali vedení a domácí tak museli po nepovedené první třetině dohánět třígólové manko. Zlepšený výkon dotáhl Hradec na rozdíl jediné branky, pak už se ale trefovali jen Kladenští. Před sérií venkovních klání tak Hradec spadl o jednu příčku na jedenácté místo.

Hradečtí nevstoupili do zápasu ideálně a již po 82 sekundách hry se Kanonýrům podařilo vsítit první branku utkání, když se po velké hrubce v domácí rozehrávce prosadil Martin Fojtík. Kladenští navíc dostali v půlce třetiny možnost první přesilové hry a čtyři sekundy před jejím koncem se po pěkné individuální akci prosadil juniorský mistr světa Matyáš Bachmaier – 0:2.

Hradec se trápil v ofenzivě a trpěliví hosté čekali na svoji příležitost. Ta přišla po další hrubce v domácí obraně, kterou potrestal precizní Vojtěch Novák. Velmi nešťastnou první třetinu podtrhla neproměněná přesilovka Hradce 5 na 3, a tak se šlo do šaten za stavu 0:3.

Do druhé části vykročil zlepšený Hradec pravou nohou, když v čase 24:03 vyslal milimetrově přesnou ránu z půlky Vítek Ryba, který si ze zápasu odnesl také cenu pro domácího hráče utkání. O chvilku později na něj navázal i jeho bratr Mikuláš Ryba, který chytře skryl svou střelu od mantinelu a snížil na rozdíl jediného gólu – 2:3.

Povedený vstup domácích do druhé třetiny ale postupně uvadl a po půlce zápasu převzali taktovku znovu hosté. Po ofenzivní souhře rozvlnil síť pohledným golfákem Marek Veselý, a 11 sekund nato Kanonýři potrestali další nepřesnost v rozehrávce Hradce, když svojí druhou branku v zápase přidal Martin Fojtík – 2:5.

Příchod domácího kotle ve třetí třetině pozvedl výkon Hradeckých, ti ale znovu doplatili na svou nedisciplinovanost. Druhou přesilovkovou trefu v zápase přidal parádní střelou pod břevno Matyáš Bachmaier, který tak zaznamenal 16. kanadský bod v sezoně. Tečku za kvalitním ofenzivním výkonem napsali Kladenští v čase 54:07, když po rychlém přechodu přes střední pásmo dovršil svůj hattrick Martin Fojtík, jenž tak utvrdil svou pozici nejlepšího střelce Kanonýrů v probíhající sezoně – 2:7.

Série tří domácích zápasů v řadě tak nepřinesla kýženou výhru a Hradečtí už se musejí začít připravovat na výjezdová utkání. Na hřišti soupeře se Východočeši představí již v neděli od 18:00, když vyzvou poslední Orku Čelákovice. Na následující domácí klání se můžete těšit ve středu 25. 10., kdy se v rámci 5. kola poháru utkají s Ústím nad Labem.