A tým
10. 11. 2023

​PREVIEW | SOUBOJ TABULKOVÝCH SOUSEDŮ

Hradecký „A“ tým vyjede v neděli 12. 11. k utkání proti tabulkovému sousedovi FbC Plzeň. Zápas dvou celků z konce tabulky vypukne v 17:00 v MSH Plzeň.

V sobotu se hradecké „áčko“ postavilo proti silnému celku z Ústí nad Labem, kterému rozhodně nedalo vítězství zadarmo. Hradečtí diváci mohli vidět napínavou a velmi vyrovnanou bitvu o 3 body, které nakonec poměrně se štěstím získal hostující tým. Nyní čeká na hradecké hráče další zkouška, ovšem proti celku z opačného konce tabulky.

Plzeňští se aktuálně nachází o jediné místo před hradeckým týmem, a to s totožným ziskem 10 bodů, pouze vlivem skóre jim náleží 12. příčka. Západočeši se posledními dvěma zápasy doslova protrápili, když nedokázali proti Orce ani Kladnu dostat míček do branky soupeře. Prosadili se tedy naposledy v duelu proti Hattricku, který prohráli 2:8. Ovšem tým z Plzně má na kontě i několik cenných vítězství, jelikož o body dokázal obrat Bulldogs nebo Znojmo. Není tajemstvím, že se do sestavy vrací Josef Tomášek (6+2), který za 8 zápasů nasbíral 8 bodů a v posledních 3 zápasech nenastoupil. Lídrem kanadského bodování mezi plzeňskými je Václav Zábran (5+8).

Po výhře v prodloužení nad Bulldogs Brno čekal minulý týden hradecké hráče další favorit první ligy, a to Ústí nad Labem. V naprosto vyrovnaném zápase Hradečtí ukázali, že můžou potrápit každého soupeře. Jan Kourek se poprvé v první lize dokázal prosadit, a to hned třikrát, ale bohužel ani jeho hattrick nestačil k vítězství. Podle slov trenéra Pokorného se jednalo o ztracené 3 body. Tentokrát Hradecké čeká úplně jiný zápas, utkají se totiž s Plzní, která má na kontě stejný počet bodů, bude to proto bezpochyby velmi důležité utkání pro oba celky. Lídrem hradeckého „A“ týmu je stále Milan Koubek (5+7), útočníci Lukáš Gregor (8+3) a Adam Hušek (5+6) mají na kontě po 11 bodech.

Statistiky týmů
FbC Plzeň x FbC RESPECT Hradec Králové

Pořadí: 12. x 13.
Bodů: 10 x 10
Bilance: 2-1-2-6 x 2-2-0-7
Úspěšnost přesilových her: 38,1% x 5,3%
Úspěšnost oslabení: 67,7% x 64,5%

Poslední zápas FbC Plzeň

Poslední zápas FbC RESPECT Hradec Králové

Hradecký tým se rozhodně bude chtít vracet o 3 body těžší! Zápas startuje v 17:00 v Plzni!

TEXTOVÝ ONLINE & LIVESTREAM

Další­ články