NOVINKY

TOMÁŠ POKORNÝ: „DO PARDUBIC JEDEME PŘIPRAVENI A DOBŘE NALADĚNI“

TOMÁŠ POKORNÝ: „DO PARDUBIC JEDEME PŘIPRAVENI A DOBŘE NALADĚNI“

ROZHOVOR S TOMÁŠEM POKORNÝM (hlavní trenér juniorů a dorostu)

Ahoj Poky,

o víkendu vám začínají první ligové zápasy s juniorkou, s jakými cíli vstupujete do sezóny a jak se do týmu zapracovali nově příchozí hráči včetně loňských dorostenců ročníku 2002?

Ahoj,

v první řadě se určitě chceme poprat o postup z kvalifikace do nejvyšší soutěže juniorů, abychom si zajistili dostatek utkání v nejvyšší kvalitě. Dalším cílem je zapracovávat vybrané hráče juniorského týmu do týmu mužů. Hráči ročníku 2002 měli přechod poměrně jednoduchý, jelikož  jich pod mým vedením dost působilo v dorostu a do juniorky se podívali už minulou sezónu. Více jsem musel poznat (charakterově i hráčsky) hráče ročníku 2001 a nové příchozí hráče z jiných klubů. Nicméně si myslím, že zapracování proběhlo velmi úspěšně.

Jak hodnotíš letní přípravu a odehrané přípravné zápasy?

Do přípravy jsme vstoupili s velkou změnou. Přidaly se tréninkové jednotky, byla o dost pestřejší než v minulých ročnících, hodně jsme dbali na silovou a rychlostní přípravu. Velice jsem byl spokojen se soustředěním ve Rtyni, kde jsme už pracovali více na herních prvcích. Většina hráčů odjela přípravu velmi kvalitně, zbylí hráči budou muset dohánět tréninkové manko, bez toho do zápasů nebudou moci vkročit. Nicméně s přípravou jako celkem jsem spokojen. Přípravné zápasy a turnaje beru pozitivně, zvláště poslední na Moravian cupu, kde jsme již finálně pracovali na našem herním projevu. Třetí místo byla taková třešnička, která stejně není podstatná. Důležitá je liga.

O víkendu vám startuje klíčová fáze sezóny a to skupina, po které se rozdělí týmy do 2 výkonnostních skupin. V sobotu jste měli jet na půdu týmu FBŠ Jihlava, avšak zápas se zrušil. Dnes vás čeká derby v Pardubicích. Co od něho očekáváš?

Je to trochu paradox, pár zápasů hned na začátku ligy ti rozhodne o tom, co celou sezónu budeš hrát. Takže musíš zachytit formu už hned na začátku sezóny. První zápas v Jihlavě se bohužel ani neodehraje a budeme startovat na horké půdě v Pardubicích. Očekávám aktivní florbal z obou stran, který určitě fanoušky bude bavit, nejenom tedy určitou rivalitou. Těším se. Jedeme připraveni a pozitivně naladěni.