NOVINKY

ROZHOVOR S KAPITÁNEM MUŽŮ FILIPEM HUŠKEM

1) V mužích letos po dlouhé době máte větší konkurenci na jednotlivé posty. Myslíš, že je to jeden z důvodu, proč jste v lize bezkonkurenční. Nebo naopak klesla úroveň týmů v divizi?

Určitě se to na začátku sezóny dobře nastavilo. Základem bylo, aby se udrželi hráči, kteří přecházejí z juniorky do chlapů. Téměř všichni hráči ročníku 99 zůstali a vytvořili tak dobrou konkurenci v týmu. Jsou zvyklí na rychlejší tempo z nejvyšší juniorské soutěže a takovým stylem se přesně odlišuje náš tým od ostatních z divize. Jsme florbalovější i rychlejší.
Je důležité, že máme velice široký kádr. Dobře nám tým doplňují i kluci z juniorky, kteří se vůbec neztrácí. Je super, že vyhráváme, i když jsme ani jeden zápas ještě nebyli v kompletní sestavě.
Úroveň divize je stále podobná. Ti, co spadnou z vyšší ligy, tak to jsou paradoxně týmy, které se pohybují v dolní půlce tabulky. O něčem to svědčí, ale to by bylo na delší povídání.

2) Jaká panuje v týmu atmosféra? Jak vnímáš roli kapitána, když v loňské sezóně jsi byl jedním z nejmladších hráčů a nyní je tomu přesně naopak?

V týmu panuje dobrá atmosféra, jsme si všichni vědomi, o co hrajeme a jak důležité to pro náš klub je. Proto si zatím jdeme celou sezónu.
Je to určitě velký skok, tým máme opravdu mladý. Hodně se snažím o to, aby kluci byli připraveni na ty těžké zápasy v baráži, abychom všichni byli sebevědomí, pozitivní a mentálně odolný.

3) Tento pátek vás čeká napínavé derby, které v posledních třech vzájemných zápasech skončilo vždy vaší výhrou o jednu branku. Co očekáváš od tohoto zápasu a na co bys pozval diváky?

Já osobně si zápasy se Všestary herně hodně užívám. Mám rád když přijde hodně lidí, když jsou vyrovnaný zápasy, kde je velký tlak na hráče. Všichni kluci se navzájem známe, o to to je zajímavější. Oni na nás vždy nastoupí aktivně, bez respektu a strašně namotivovaně. Což je rozdíl, oproti ostatním týmům. Navíc vždy celá hala fandí jim (jak už to bývá zvykem, tak se fandí outsiderům :D).
Náš tým ani jednou nepodal výkon, který předvádí v jiných zápasech. Asi i díky nezvykle hodně divákům bývá náš tým hodně svázaný, nervózní, máme hodně laciných ztrát a proto to je boj až do konce.
Navíc u Všestar proti nám vidíme naprosto raritní věci jako například: Fandu Lahučkého sprintujícího dozadu nebo dokonce Pavlika Hellmana bránícího na vlastní polovině. Opravdu ten tým nepoznávám.
Diváky bych pozval na férové, bojovné utkání plné hodně gólů a prodloužení naší série výher. Pro sázkaře bych doporučil sázku „over 15,5 gólů“.

4) Ve velikém předstihu jste si zajistili účast v baráži o postup do Národní ligy. V posledních dvou sezónách jste nezvládli ani jeden ze 4 duelů v baráži. Věříš, že to letos vyjde? Kterého soupeře očekáváš do prvního kola? A co by znamenal případný postup pro klub?

Tak určitě doufám, že vyjde. Ale baráž s moravskou částí je fakt něco jiného než zápasy v naší lize. Je před námi ještě hodně práce a věřím, že to dopadne. Do prvního kola očekávám jednoho ze dvojice Šumperk/Orlová.
Pro klub by to byla odměna, za to, jak tady v této lize suverénně válčíme už třetí sezónu. Herně jsem si jist, že bychom v Národní lize neztráceli. Je před námi ale to úplně nejtěžší, a to je dostání se tam. Myslím, že by více začali chodit diváci na naše zápasy, mohli bychom hrát zápasy třeba dokonce i v Hradci Králové, třeba by chtěli vyšší soutěž zkusit i další hráči. Mladí kluci by neodcházeli, do týmů, kteří mají právě v mužské kategorie vyšší soutěž. Je toho opravdu spoustu.

received_1192376467577535