NOVINKY

JAKUB ČERNÝ: „POKRAČUJEME NA VÍTĚZNÉ VLNĚ“

Komentář hlavního trenéra mužů A Jakuba Černého:

V sobotu jsme odehráli první derby utkání se Všestary, kde nás nečekalo rozhodně nic jednoduchého. Věděli jsme, že se na nás soupeř jednak zdravě nahecuje a jednak, že má v týmu několik výborně individuálně vybavených hráčů, na které bylo třeba dát velký pozor. První třetinu jsme však vůbec nezvládli. Na hráčích byla znát nervozita, chyběl větší pohyb a především jsme se nedokázali soupeři vyrovnat v důrazu. Ani vstup do druhé třetiny nám nevyšel dle našich představ a jednu chvíli jsme prohrávali dokonce už o tři branky. Dokázali jsme se však především psychicky zvednout a zápas ještě ve druhé třetině obrátit na svoji stranu. Třetí třetinu jsme měli dohrávat v poklidu, zkušeně držet balónek a kombinovat. To se nám však zejména vlivem četných a zbytečných ztrát míčku, kdy jsme špatně řešili kombinace na malém prostoru, příliš nedařilo a soupeř nás tak neustále trestal a skóre dotahoval. Nakonec jsme utkání sice dotáhli do vítězného konce v poměru 12:11, a i přes několik pěkných a dobrých akcí, ze kterých jsme dokázali skórovat, s takovým výkonem rozhodně nemůžeme být spokojeni. Naše hra postrádala rychlost, agresivitu, zkušenost v řešení jednotlivých situací a chvílemi i týmového a bojovného ducha. Je stále vidět, že máme velmi mladý tým a spousty práce před sebou. Pokračujeme na vítězné vlně, ale výkony v dalších zápasech musíme zlepšit. Děkujeme všem fanouškům za důstojnou kulisu, které si tohle utkání určitě zasloužilo.