NOVINKY

HODNOCENÍ TOMÁŠE POKORNÉHO K LEDNOVÝM ZÁPASŮM DOROSTU!

V neděli 20.1. a sobotu 26.1. nás čekalo vyvrcholení náročného lednového programu. Po turnaji na švédské Gothii a krajských výběrech jsme nejprve odcestovali k zápasům do Náchoda, kde nás čekalo derby s Pardubicemi a Předměřicemi.

Na tento turnaj jsme jeli v omlazené sestavě, ve které dostali prostor hráči širšího kádru a starší žáci.
V prvním utkání s Pardubicemi jsme byli zatlačeni de facto po celé utkání do obrany, což nás stálo dost sil a nedokázali jsme pak efektivně řešit brejkové situace. Nicméně po dvě třetiny zápasu jsme se stále drželi na dostřel o jednu, či dvě branky. Ve třetí třetině již soupeř prokázal trpělivost a kvalitu a odskočil do neřešitelného náskoku. V závěru jsme dokázali ještě snížit, ale výsledek 4:7 pro PCE byl poměrně zasloužený.
Po pouhé půl hodince jsme naskočili okamžitě do zápasu  s Předměřicemi, tedy soupeřem dobře známým. Vzhledem ke zraněním z prvního zápasu jsme byli nuceni zápas odehrát na dvě lajny. To nám v začátku zápasu pomohlo, byli jsme ve větším tempu a dostali jsme se do vedení 4:0. Poté bohužel přišlo uspokojení a z poměrně jednoduchých chyb jsme dokázali vrátit Předměřice do zápasu. V nervy drásajícím závěru jsme naštěstí dokázali vybojovat tři body za vítězství 4:3.
I přes jednu prohru a ne úplně přesvědčivý herní projev jsme za tento turnaj rádi. Ukázali se nám někteří mladší hráči a jiné vůdcovské typy, se kterými má cenu pracovat.
O necelý týden později jsme se vydali do pardubické nafukovačky, kde nás čekal nejprve zápas se Žďárem nad Sázavou. Do zápasu jsme správně vlítli a v prvních pěti minutách si vystříleli náskok 3:0. V zápase se nám výborně dařila rozehrávka, kterou bychom se chtěli prezentovat a z ní jsme si dokázali vypracovávat šanci za šancí. Jediné mínus tohoto utkání bylo počínání v obranné fázi. Na našem brankovišti musíme bezpodmínečně hrát důrazněji a nedostávat takto laciné branky. Vítězství v poměru 11:6 bylo zasloužené.
Následně, v utkání s Náchodem, jsme zvláště v první třetině předvedli naprosto zrcadlový výkon. Místo toho, abychom koncentrovaným týmovým výkonem zvládli zápas o čelo tabulky, tak jsme přenechali v první třetině taktovku soupeři. Bohužel nás předčil jak v rychlosti, důrazu, tak i v týmovém pojetí hry. Ač jsme si o přestávce pár věcí ujasnili, tak hned z kraje druhé třetiny jsme dostali gól již na 0:4. Poté se hra obrátila, více ze hry jsme měli my. Nebylo co ztratit. Ale narazili jsme na výbornou defenzívu soupeře, kdy nám spoustu střel obrana dokázala zablokovat a co nestihla obrana, tak zachránil brankář s dobře postavenou brankou. A jak to tak bývá, abychom si to vyžrali úplně, z brejkových situací náchodští dokázali zvyšovat skóre až na konečných 0:8.
Pro nás velmi poučná prohra.
Teď vrhneme veškeré síly do tréninku, ať jsme do odvet silnější a soupeřům prohry vrátíme.