NOVINKY

HODNOCENÍ SEZÓNY: STARŠÍ ŽÁCI C

SÉRIE HODNOCENÍ SEZÓNY 2019/2020 OČIMA HLAVNÍCH TRENÉRŮ POKRAČUJE! 🔥

Dalším týmem, u kterého budeme hodnotit sezónu jsou starší žáci C pod vedením hlavního trenéra Davida Šimečka. 🎙

Hodnocení sezóny STARŠÍCH ŽÁKŮ C očima hlavního trenéra:

Starší žáci C je tým složený z mladších žáků černých a bílých, který hraje ligu starších žáků. Tento model se nám osvědčil už i v loňské sezóně, kdy hráči měli motivaci navíc v podobě toho, že se chtěli porvat o nominaci právě za starší žáky C, kteří hrají už systémem 5+1. Pětkový florbal je pro hráče přecházející z trojkového velikou změnou a to především ve vnímání prostoru.

V týmu se během této sezóny protočilo celkem 28 hráčů, snažili jsme se v céčku protočit větší množství hráčů, aby si kluci zkusili právě i pětkový florbal a viděli rozdíly oproti tomu trojkovému nejen z tréninků. Nominace vždy vzešla z 4 kritérií a to docházka na tréninky, přístup k tréninkům, výkonnost a celkové chování hráče.

Výsledky zde šly úplně stranou. Začínali jsme v 6. koši, spadli jsme do 7. koše, následně jsme se dostali i do 4. Výhodou  bylo, že jsme hráli často s jinými soupeři a to nás bavilo.

Celkově hráči, kteří jezdili pravidelněji právě s C týmem starších žáků, udělali velký výkonnostní posun ve hře. Kluci měli téměř ze všech turnajů k dispozici videa ze zápasů, které si mohli projít a vidět sami sebe, jak se jim dařilo plnit dané cíle v utkání. Do tréninků jsme zařazovali krátké video rozbory po skupinkách na činnosti, které se nám v zápasech třeba příliš nedařilo plnit. Video pro některé z hráčů byl úplně nový nástroj zpětné vazby a hodnotili ho velmi kladně.

I rodiče, kteří se jezdili na nás dívat a fandit, byli spokojeni, jakým stylem hry se prezentujeme a že skutečně jsme schopni přenést věci z tréninků do zápasů.

Sezóna 2019/2020 mě neskutečné bavila, sešel se nám skvělý tým, který táhnul za jeden provaz a užili jsme si i spoustu legrace. Zároveň asi nejen mě opět posunula trenérsky dál, v sezóně jsem udělal velké množství chyb, z kterých jsem se ale vždy snažil ponaučit a tento vzájemný rozvoj trenér – hráč fungoval myslím velmi dobře, že i hráči nám byli schopni a nebáli se říct nedostatky, kterých si u nás všimli, což v této kategorii obrovsky respektuji a cením. Vše zase bylo pozitivní formou.

Takže ještě jednou děkuji všem hráčům, rodičům, trenérem a vedení klubu za skvělou sezónu 2019/2020 a už teď se těším na tu další!

David Šimeček, Roman Kremeník, David Píro