NOVINKY

GOTHIA INNEBANDY CUP – SHRNUTÍ

V úterý 1.1. vyrazila výprava FbC do Švédska na největší mládežnický turnaj na světě Gothia Innebandy Cup.

Zde je souhrn výsledků jednotlivých týmů a krátký komentář k průběhu turnaje:

Elévové B11

FbC HK – IBK Lidköping 2 0:7

FbC HK – IBK Genarp 1:6

FbC HK – Pixbo Wallenstam IBF 1 0:10

FbC HK – Surte IS 2:9

FbC HK – IBK Bergum 1:5

FbC HK – Varla IBK Lila 4:4

Nutno podotknout, že elévové hráli proti o 1-2 roky starším hráčům a tak našim elévům patří velký respekt. Navíc se ještě všichni seznamovali s pětkovým florbalem a větším hřištěm. Nicméně zde načerpali cenné zkušenosti a přiváží si i krásné zážitky.

Mladší žáci B12

FbC HK – Malmhaug IBF 2:2

FbC HK – Nybro IBK 2:13

FbC HK – Pixbo Wallenstam IBK 5:3

FbC HK – Mullsjö AIS 8:3

FbC HK – Strandby Tornados 3:2

FbC HK – Frederikshavn Blackhawks 2:7

Mladší žáci si dobře poradili se základní skupinou, kde si připsali 3 výhry, 1 remízu a 1 prohru. Bohužel jsme o skóre nepostoupili do play-off A a navíc jsme v play-off B narazili na poslední tým skupiny, která ale byla dosti zamotaná. Bohužel se naplnily naše obavy, tým z Dánska na hřišti působil dobrým dojmem a dokázal si s námi poradit poměrem 7:2. Vypadnutí bylo pro nás kruté, ale celkově hodnotíme naše výkony pozitivně.

Starší žáci B14

FbC HK – Husqarna IK 4:0

FbC HK – Partille IBS 1:2

FbC HK – IBK Alingsås 2:5

FbC HK – Höllviken/ Gårdarike IBK 2:3

FbC HK – Gnosjö IBK 3:1

FbC HK – Varla IBK 2:4

Starší žáci skončili ve skupině na 4. místě z 5 a tak je čekalo play-off B, kde přešli přes první kolo a ve druhém narazili na švédský tým Varla. Zápas byl vyrovnaný, ale soupeř byl efektivnější a ukončil nám cestu turnajem. Turnaj hráčům ukázal nedostatky, na kterých je potřeba zapracovat, na druhou stranu si všichni pobyt ve Švédsku skvěle užili.

Dorostenci B16

FbC HK – Östra SK 5:1

FbC HK – Varla IBK 3:2

FbC HK – Frölunda IBK 4:2

FbC HK – Växjö IBK U Vipers 1 0:1

FbC HK – NOR 92 IBK 8:1

FbC HK – FBC Liberec 1:4

Dorost jako jediný tým z hradecké výpravy dokázal postoupit do play-off A, navíc přímo do čtvrtfinále. Tam ale narazil na pozdějšího vítěze a to Liberec. Zápas byl pro oko diváka atraktivní. Emoce byly znát na obou stranách, k tomu přispěla i skvělá atmosféra. Liberec byl nebezpečnější a dokázal proměnit 4 šance, kdežto my jen 1. Pouť turnajem tak skončila i pro dorostence. Hráči byli zklamaní, ale s odstupem můžeme vystoupení hodnotit jako úspěch.

cf3f56f3-263e-4b47-b7f2-5d7522658df6

Nejprve bych chtěl jménem trenérů poděkovat za možnost se takového turnaje zúčastnit a konfrontovat se se zahraničními týmy. Všichni si turnaj užili, poznali novou zemi a mají spoustu nezapomenutelných zážitků. Už nyní se těšíme na další ročník. 🙂