NOVINKY

DVOJROZHOVOR S BRATRY NERADOVÝMI!

Ahoj,

prázdniny rychle utíkají a jsou již za svou polovinou. Jak jste trávili červenec? Oba jste měli od svých trenérů individuální plány s kondiční přípravou, jak se vám dařilo je plnit?

F: Čau, v červenci jsem měl pořád co dělat. Zúčastnil jsem se dvou kempů spojených s florbalem a byl jsem na turnaji Prague Games. Podle toho mi také trenér upravil individuální plán, aby toho na mě nebylo moc.

J: Červenec jsem začal u babičky a dědy, kde jsem hodně regeneroval. Chodil jsem na fotbalové a basketbalové hřiště si ve volném čase zahrát. Plány se plní dobře. Není to zrovna jednoduché, ale jde to.

V druhém červencovém týdnu byl na programu jeden z největších mládežnických turnajů na světě a to Prague Games. Jak zpětně hodnotíte týmové a své osobní výkony během turnaje?

F: Na turnaj jsem jel za juniorskou kategorii, takže to beru jako cennou zkušenost. Teď vím, v čem se musím zlepšit. Na turnaji nám nešlo tolik o výsledek. Spíše jsme se potřebovali sehrát, protože jsme spolu hráli v tomto složení poprvé. Přesto, že jsme nebyli v nejsilnější sestavě, tak jsme předvedli solidní a týmový výkon.

J: Hodnotím celý turnaj pozitivně. Tým se hodně snažil a myslím, že jsme si tu bronzovou placku zasloužili.

Filipe, po skončení Prague Games jsi jel hned druhý den na kemp talentované mládeže do Jičína, kam se pravidelně sjíždí vybraní hráči napříč celou republikou, tentokrát se to týkalo ročníků 2002 – 2005. Jak kemp probíhal a co nového z hlediska osobního rozvoje ti přinesl?

F: Každý den jsme měli tréninky s velkým důrazem na určitou činnost, kterou jsme každým tréninkem zlepšovali. Po každém tréninku následovalo protažení a  regenerace v ledových kádích. Nechyběl ani video rozbor našich tréninků. Dále kemp doplňovaly užitečné přednášky o stravě, správné technice posilování a protahování. Kemp mi ukázal, že v některých činnostech mám rezervy a pořád na sobě musím pracovat.

V srpnu pro vás oba startuje společná letní příprava s týmem. Kdy se zapojíte a jak snášíte letní dřinu, která je pro spoustu sportovců neoblíbená část.

F: Do přípravy se zapojím hned po návratu z dovolené. Letní přípravu v oblibě nemám, ale je to potřeba a výsledky jsou znát. V sezóně se nám to bude hodit.

J: Momentálně jsem na dovolené v Turecku, takže začátek srpnových tréninků jsem vynechal kvůli nepřítomnosti v Česku, ale jak se vrátím, vše pojedu naplno pro co nejlepší vstup do sezóny.

Začátek nové sezóny se blíží. Jak se na nej těšíte a jaké cíle si kladete?

F: Na sezónu se těším opravdu hodně. Chtěl bych, abychom fungovali jako tým, jelikož se to odráží i na výsledcích. Jinak bych chtěl odehrát úspěšnou sezónu a případně se dostat na MČR.

J: Na sezónu se těším a moje motivace je se dostat do nominace na Gothii.

Kluci, díky za Váš čas a hodně úspěchu do nové sezóny!